Udostępnij
Tweetnij

Asus SDRW-08D3S-U – stylowa nagrywarka zewnętrzna DVD do tabletu

To chyba jedno z pierwszych urządzeń tego typu. Widząc rosnący popyt na tablety i odbiorniki HDTV typu Smart, Asus postanowił wprowadzić pierwszy optyczny napęd zewnętrzny dedykowany tym właśnie urządzeniom.

To chyba jedno z pierwszych urządzeń tego typu. Widząc rosnący popyt na tablety i odbiorniki HDTV typu Smart, Asus postanowił wprowadzić pierwszy optyczny napęd zewnętrzny dedykowany tym właśnie urządzeniom.

Przeczytaj koniecznie >> Speedlink Libera – test bezprzewodowej klawiatury dla tabletów

SDRW-08D3S-U to nagrywarka DVD oferująca zapis tychże nośników z maksymalną prędkością 8x. Do tabletu, czy odbiornika TV podłączymy ją za pomocą portu USB 2.0. Tą samą drogą napęd jest zasilany. Nagrywarkę wyposażono w przycisk AV Function, automatycznie synchronizujący go  komputerem z Windows PC, Mac, smart TV czy tabletem, przekształcając go tym samym w optyczny, zewnętrzny napęd mediów.

Nagrywarka, oprócz zapisu mediów, oferuje odtwarzanie płyt DVD i CD. Dodatkowo, wszystko odbywa się pod „nadzorem” 256-bitowego systemu szyfrowania. SDRW-08D3S-U zamknięto w stylowej, można rzec – eleganckiej obudowie, inspirowanej serią notebooków Zen. Napęd ma zaledwie 20mm grubości i waży tylko 365 gramów. Znajdująca się w zestawie podstawka umożliwia postawienie nagrywarki w pozycji pionowej i poziomej.

Cena nagrywarki nie została oficjalnie podana, choć ta pojawia się już w zachodnich sklepach internetowych. Tam można ją nabyć za kwoty rozpoczynające się od niespełna 50 Euro.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij