Udostępnij
Tweetnij

Rozpoczęła się sprzedaż Google Nexus Q [wideo]

Google rozpoczęło dzisiaj sprzedaż Nexus Q tym, którzy zamówili je w przedsprzedaży w dniu wprowadzenia urządzenia na rynek.

Google rozpoczęło dzisiaj sprzedaż Nexus Q tym, którzy zamówili je w przedsprzedaży w dniu wprowadzenia urządzenia na rynek.

Przeczytaj koniecznie >> Kiano Blade Core II – recenzja polskiego i taniego tabletu

Informacja pojawiła się w dzień po tym jak Google ogłosiło przesunięcie sprzedaży. Powodem tego miało być dopracowanie urządzenia. Tym bardziej więc dziwne jest ogłoszenie, po jednym dniu od poprzedniej informacji, że Nexus Q jednak trafi do osób, które złożyły zamówienie w ramach przedsprzedaży.

Nexus Q został zaprezentowany w trakcie I/O, w czerwcu bieżącego roku. Było to niemałe zaskoczenie, ponieważ od Google oczekiwano raczej urządzeń bliskich tabletom, a nie czegoś, co w opinii wielu osób śledzących poczynania potentata, może wyglądać na ekstrawagancki element wystroju wnętrza, a już na pewno nie na urządzenie do strumieniowania multimediów.

Na domiar złego, w trakcie pierwszych testów przeprowadzonych przez użytkowników, którzy zakupili urządzenie w pierwszej fazie (pierwsza pula rozeszła się dosłownie w ciągu 24 godzin), Nexus Q, delikatnie mówiąc, zebrał bardzo niepochlebne opinie. Biorąc pod uwagę bardzo wysoką cenę urządzenia, szacowaną na 299 USD, łatwo wyobrazić sobie rozczarowanie nabywców. Chyba nieco właśnie pod presją tychże opinii, Google zadecydowało, że urządzenia które dotychczas trafiły do odbiorców, zostaną objęte programem “customer preview”. Oznacza to ni mniej ni więcej, że pozostaną one u nabywców jako wersje testowe, zaś sami klienci otrzymają nowe, już w pełni funkcjonalne odtwarzacze.

Przypomnieć tu należy, że Google Nexus Q z założenia to androidowy odtwarzacz muzyki, zamknięty w kulistej obudowie. Umożliwia on odtwarzanie muzyki przechowywanej w chmurze za pomocą wbudowanych głośników.

Teraz, w swojej obecnej i prawdopodobnie docelowej (ostatecznej) formie, Nexus Q to urządzenie pozwalające na streaming mediów do podłączonego odbiornika TV lub głośników wprost z serwisów Google Play. Kontrola urządzenia odbywa się zz pomocą smartfona lub tabletu z Androidem.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij