Udostępnij
Tweetnij

„Słoneczne” etui dla czytników Kindle

SolarKindle to etui dla czytników e-book Kindle, które wyposażono w panel solarny. Umożliwia on doładowywanie baterii czytnika a także korzystanie z podświetlania matrycy wprost z energii słonecznej.

SolarKindle to etui dla czytników e-book Kindle, które wyposażono w panel solarny. Umożliwia on doładowywanie baterii czytnika a także korzystanie z podświetlania matrycy wprost z energii słonecznej.

Przeczytaj również >> ASUS Eee Pad Slider – recenzja tabletu

Producent wspomnianego etui, firma Solar Focus, w lutym rozpoczęła sprzedaż podobnego case dla Kindle 4. Teraz rozpoczęto przyjmowanie zamówień na SolarKindle dla Kindle Touch. Fizycznie ma ono pojawić się w sklepach 15 kwietnia.

Na pierwszy rzut oka, SolarKindle wygląda jak setki tego typu produktów dostępnych na rynku. Książkowa budowa, wsuwki utrzymujące czytnik na miejscu. Jest jednak coś, co odróżnia je od pozostałych. Etui wyposażono bowiem w specjalną baterię o pojemności 1500mAh, która nie tylko doładowuje ogniwo w samym czytniku. Odpowiada ona również za zasilanie funkcji podświetlania ekranu.

Funkcjonalność, będąca połączeniem możliwości ładowania baterii z sieci oraz wykorzystania energii słonecznej jest bezsprzeczna. Jedynym minusem może być cena. Tę ustanowiono bowiem na poziome 79,99 USD. To niewiele więcej niż kosztuje sam czytnik Kindle 4 i zaledwie 20 dolarów mniej niż cena czytnika Kindle Touch. Czy warto? Zapewne na to pytanie odpowiedzą sami użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup. My dodamy jedynie, że warto mieć na uwadze wagę samego etui – 215 gramów, czyli nieco więcej aniżeli Kindle Touch.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij