Udostępnij
Tweetnij

CES 2012: Guitar Apprentice, czyli nauka gry na gitarze z iPadem

Tytuł tego wpisu da się zinterpretować dwojako: może chodzić o naukę gry na gitarze z pomocą iPada lub u naukę gry na gitarze, która na wyposażeniu posiada tablet od Apple. I obie te interpretacje będą w pewnym sensie prawidłowe – Guitar Apprentice jest bowiem gitarą, do której wkładamy iPada, dzięki któremu nauka gry na instrumencie ma być łatwiejsza. Przynajmniej w teorii.

ION Audio Guitar ApprenticeTytuł tego wpisu da się zinterpretować dwojako: może chodzić o naukę gry na gitarze z pomocą iPada lub u naukę gry na gitarze, która na wyposażeniu posiada tablet od Apple. I obie te interpretacje będą w pewnym sensie prawidłowe – Guitar Apprentice jest bowiem gitarą, do której wkładamy iPada, dzięki któremu nauka gry na instrumencie ma być łatwiejsza. Przynajmniej w teorii.

Gitara nie ma strun – zamiast nich ma 84 przyciski, które symulują 14 progów (instrument jest oczywiście sześciostrunowy). W miejscu, gdzie w prawdziwej gitarze znajduje się mostek, jest miejsce na włożenie iPada, na którego ekranie są wyświetlane wirtualne struny, za które będziemy szarpać. Edukacyjny aspekt urządzenia polega na tym, że przyciski, które należy w danym momencie wcisnąć, są podświetlane. W ten sposób mamy się nauczyć chwytów, które potem wykorzystać możemy podczas gry na prawdziwym instrumencie. Każdy, kto chociaż przez chwilę miał w ręku prawdziwą gitarę, szybko zorientuje się, że wszystko to ma się nijak do rzeczywistości.

Bezpłatna aplikacja poza nauką gry oferuje również kilka efektów, dzięki którym zmienimy brzmienie naszej wirtualnej gitary. Jestem przekonany, że zabawa z takim instrumentem może być przednia, niemniej jednak nie dajmy sobie wmówić, że po jego opanowaniu bez problemu zagramy na prawdziwej gitarze.

Guitar Apprentice trafi do sklepów w lipcu 2012 w cenie 100 dolarów.

via AppAdvice

Bartosz Romanowski

Programista z zawodu i pasji, miłośnik wszelkiego rodzaju gadżetów, technologii mobilnych i produktów Apple. Uzależniony od aktualizacji oprogramowania i instalowania wersji beta aplikacji. Pisze bo lubi – kiedyś o grach, teraz o tabletach (tutaj) i na tematy związane z ogólnie pojętym tworzeniem serwisów internetowych (gdzie indziej). Ponieważ jego hobby jest związane z pracą i na odwrót, spędza przed komputerem zdecydowanie zbyt wiele czasu. W wolnych chwilach lubi pograć na konsoli – najchętniej w coś co nie wymaga myślenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij