Udostępnij
Tweetnij

CES 2012: Nowe akcesoria iRig dla muzyków i DJów

Firma IK Multimedia jest znana między innymi z serii akcesoriów iRig, przeznaczonych dla muzyków i DJów korzystających z iUrządzeń. Na trwających właśnie targach CES 2012 producent zaprezentował trzy nowe gadżety – iRig MIX, iRig STOMP i iRig MIC Cast – oraz przeznaczoną dla systemu iOS aplikację DJ Rig.

iRig MIXFirma IK Multimedia jest znana między innymi z serii akcesoriów iRig, przeznaczonych dla muzyków i DJów korzystających z iUrządzeń. Na trwających właśnie targach CES 2012 producent zaprezentował trzy nowe gadżety – iRig MIX, iRig STOMP i iRig MIC Cast – oraz przeznaczoną dla systemu iOS aplikację DJ Rig.

iRig MIX to przenośny mikser przeznaczony dla DJów (bardziej tych amatorskich niż zawodowych) lub osób, które chcą po prostu pobawić się miksowaniem muzyki. Urządzenie działa we współpracy z iPhone, iPodem touch i iPadem, a także z innym dowolnym źródłem dźwięku. Oczywiście iRig MIX sprawdzi się również w innych zastosowaniach, na przykład jako mikser dla solowego wykonawcy (mikrofon plus jeden instrument), bez problemu będzie również współpracować z aplikacjami przetwarzającymi dźwięk w czasie rzeczywistym, takimi jak na przykład AmpliTube czy VocaLive (dołączone do zestawu).
Cena: 100 dolarów.
iRig MIX

DJ Rig
DJ Rig to aplikacja do miksowania muzyki, przeznaczona dla urządzeń z systemem iOS. Według zapewnień producenta, współpracuje ona świetnie z urządzeniem iRig MIX, dlatego też jest do niego dołączana (można ją będzie zakupić również oddzielnie). Aplikacja odtwarza muzykę w formatach MP3, AAC, WAV i AIFF, obsługuje playlisty iPoda, posiada 12 wbudowanych efektów, crossfader, sampler, zautomatyzowane tworzenie pętli (loop) oraz automatyczną detekcję i dostosowywanie tempa utworów. Interfejs dostosowany jest zarówno do orientacji poziomej, jak i pionowej.
DJ Rig

iRig MIC Cast
iRig MIC Cast to zewnętrzny mikrofon, pozwalający na rejestrację dźwięku w znacznie lepszej jakości niż oferowana przez mikrofon wbudowany w iPhone czy iPada. Urządzenie posiada dwa tryby pracy, przeznaczone do nagrywania ze źródeł znajdujących się blisko lub daleko od nas. Oczywiście urządzenie nie zapewnia studyjnej jakości, ale z powodzeniem nadaje się do rejestracji podcastów czy wywiadów. W zestawie znajdziemy aplikacje iRig Recorder (ułatwiającą rejestrację dźwięku) i VocaLive (umożliwiającą nakładanie efektów w czasie rzeczywistym).
Cena: 40 dolarów.
iRig MIC Cast

iRig STOMP
iRig STOMP to gadżet przeznaczony dla gitarzystów. Został zbudowany w oparciu o znany interfejs iRig, pozwalający na podłączenie gitary do urządzenia z systemem iOS i korzystanie z różnego rodzaju aplikacji emulujących efekty gitarowe (w tym również AmpliTube). iRig STOMP różni się od swojego pierwowzoru głównie obudową, dzięki której bez żadnych przejściówek możemy wpiąć go pomiędzy tradycyjne efekty gitarowe czy bezpośrednio do wzmacniacza.
Cena: 60 dolarów
iRig STOMP

Bartosz Romanowski

Programista z zawodu i pasji, miłośnik wszelkiego rodzaju gadżetów, technologii mobilnych i produktów Apple. Uzależniony od aktualizacji oprogramowania i instalowania wersji beta aplikacji. Pisze bo lubi – kiedyś o grach, teraz o tabletach (tutaj) i na tematy związane z ogólnie pojętym tworzeniem serwisów internetowych (gdzie indziej). Ponieważ jego hobby jest związane z pracą i na odwrót, spędza przed komputerem zdecydowanie zbyt wiele czasu. W wolnych chwilach lubi pograć na konsoli – najchętniej w coś co nie wymaga myślenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij