Udostępnij
Tweetnij

iControlPad – pad dla urządzeń mobilnych

Sterowanie w grach na urządzeniach z ekranem dotykowym było i wciąż jest problematyczne – emulowane na wyświetlaczu przyciski nie są po prostu w stanie zastąpić fizycznych odpowiedników. Kolejnym gadżetem mającym rozwiązać ten problem jest iControlPad, kontroler do gier dedykowany tabletom i smartfonom.

iControlPadSterowanie w grach na urządzeniach z ekranem dotykowym było i wciąż jest problematyczne – emulowane na wyświetlaczu przyciski nie są po prostu w stanie zastąpić fizycznych odpowiedników. Kolejnym gadżetem mającym rozwiązać ten problem jest iControlPad, kontroler do gier dedykowany tabletom i smartfonom.

Kontroler dostępnych jest w dwóch wersjach – samodzielnej (na zdjęciu poniżej), przeznaczonej dla tabletów, oraz w formie nakładki (na zdjęciu powyżej), przeznaczonej dla iPhone i iPoda touch. Urządzenie współpracuje z systemami iOS, Android (przy użyciu BlueZ Me), Maemo, WebOS i Windows Mobile, a także Windows i Mac OS X. Kontroler komunikuje się za pomocą Bluetooth „udając” klawiaturę i jest kompatybilny ze wszystkimi grami obsługującymi iCade. Współpracuje również z emulatorami NES, SNES, Megadrive/Genesis, MAME, PC-Engine, MSX, Gameboy, Amiga i C64 (oczywiście tylko na platformach, na których emulatory te są dostępne).

iControlPad

iControlPad w wersji samodzielnej kosztuje 57 dolarów, a w wersji z uchwytem na telefon 70 dolarów.

Bartosz Romanowski

Programista z zawodu i pasji, miłośnik wszelkiego rodzaju gadżetów, technologii mobilnych i produktów Apple. Uzależniony od aktualizacji oprogramowania i instalowania wersji beta aplikacji. Pisze bo lubi – kiedyś o grach, teraz o tabletach (tutaj) i na tematy związane z ogólnie pojętym tworzeniem serwisów internetowych (gdzie indziej). Ponieważ jego hobby jest związane z pracą i na odwrót, spędza przed komputerem zdecydowanie zbyt wiele czasu. W wolnych chwilach lubi pograć na konsoli – najchętniej w coś co nie wymaga myślenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij