Dział: Smartfony

Samsung Galaxy Note 8 Samsung Galaxy S9

Samsung zaliczył świetne wyniki za poprzedni kwartał i w trakcie ich omawiania wspomniano o nowym flagowcu z piórkiem S Pen. Samsung Galaxy Note 8 ma być smartfonem idealnie stworzonym pod kątem konsumpcji multimediów, o czym zapewniają Koreańczycy. Co nie zmienia faktu, że urządzenie będzie też kierowane do użytkowników biznesowych.

LG V30

LG V30 jest nachodzącym flagowcem Koreańczyków, w którym firma pokłada duże nadzieje, z racji słabszej niż oczekiwano sprzedaży G6. Smartfon zostanie zaprezentowany pod koniec sierpnia tego roku, a tymczasem możemy go obejrzeć na wizualizacji Concept Creator. Ta robi niezłe wrażenie i oddaje wygląd LG V30 bliski oryginałowi.

Samsung Galaxy S8 Active

Samsung Galaxy S8 Active już na dniach zapewne oficjalnie zadebiutuje, a tymczasem na łamach chińskiego serwisu Weibo pojawiły się zdjęcia z zamkniętego pokazu. Na fotkach widać slajdy z prezentacji, gdzie umieszczono najważniejsze informacje odnośnie specyfikacji technicznej smartfona Samsung Galaxy S8 Active.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 to nadchodzący flagowiec Chińczyków, który zostanie zaprezentowany jesienią. CEO firmy, Richard Yu uchylił rąbka tajemnicy tan temat tego telefonu i przekazał, że smartfon otrzyma ekran z bardzo wąskimi ramkami. CEO Huawei wierzy także, iż Mate 10 będzie w stanie konkurować z jubileuszowym iPhone’em, którego zobaczymy we wrześniu.
Huawei Mate 10 pojawiał się już w przeciekach. Richard Yu, szef chińskiej firmy w wypowiedzi dla Bloomberga postanowił ujawnić pewne szczegóły. Dowiadujemy się, że następca Mate’a 9 dostanie wielki ekran, który ma pokryć niemal cały przedni panel obudowy. To oznacza, że powinniśmy spodziewać się czegoś na wzór Xiaomi Mi Miksa czy Essential Phone’a Andy’ego Rubina.
Szef chińskiej firmy twierdzi również, że Huawei Mate 10 będzie w stanie nawiązać równą walkę z jubileuszowym iPhone’em. Ten ostatni zostanie pokazany we wrześniu. Nowy flagowiec Chińczyków ma zapewnić dłuższy czas pracy na baterii, szybsze ładowanie akumulatora i ma otrzymać lepszy aparat fotograficzny.
Co ciekawe, Huawei zamierza również zrezygnować ze smartfonów z najniższej półki cenowej. Richard Yu twierdzi, że jest to po prostu nieopłacalne. Przyszłość chińskiej marki ma więc należeć do średniaków i smartfonów z wyższej półki cenowej.
Chińczycy notują coraz lepsze wyniki sprzedaży. W pierwszej połowie tego roku sprzedali aż 73 mln smartfonów. To o ponad 20% lepszy wynik niż rok temu.

Apple iPhone 8 iOS 11

iPhone 8 zostanie zaprezentowany już za kilka tygodni. Wiele jednak wskazuje na to, że jego zakup niedługo po prezentacji będzie wręcz niemożliwy. Japoński blog Macotakara dostarcza nowych informacji na ten temat. Poza tym, w sieci pojawiło się zdjęcie elementu mającego odpowiadać za obsługę bezprzewodowego ładowania baterii smartfona iPhone 8.

Samsung Galaxy S6 problem My Knox Android 7.0 Nougat

Samsung Polska opublikował dziś komunikat, w którym ostrzega użytkowników starszych modeli smartfonów przed dosyć poważnym błędem. Występuje on w starszych telefonach, które uaktualniono do systemu Android 7.0 Nougat. Problem objawia się możliwością utraty danych przechowanych w My Knox. Te raz utracone nie da się odzyskać.

DOOGEE MIX

Xiaomi Mi Mix z bezramkowym ekranem nie trafił do oficjalnej dystrybucji w Polsce. Być może jednak zainteresuje was DOOGEE MIX, który to właśnie debiutuje w naszym kraju? Ten telefon też ma ekran z wąskimi ramkami, choć specyfikacją techniczną na pewno już nie zachwyca. Jest jednak znacznie tańszy, bo kosztuje tylko niespełna 1100 złotych.