Dział: Aplikacje na iOS

Facebook messenger lokalizacja

Facebook wziął przykład z Google i wprowadza opcję udostępniania lokalizacji. Teraz dzięki aplikacji Facebook Messenger będziemy mogli wysłać mapę ze swoim dokładnym położeniem. Użytkownik po drugiej stronie będzie mógł nas „śledzić” przez jedną godzinę, później opcja wygaśnie. Można ją także w dowolnym momencie wyłączyć.

Instagram doczekał się kolejnej aktualizacji, która wdrażana jest już dziś. Wprowadza ona dwie bardzo ważne nowości. Pierwszą jest możliwość zamazywania zdjęć w bibliotece, które mają wrażliwą dla innych użytkowników treść. Drugą jest dwustopniowa weryfikacja konta, która poprawi nasze bezpieczeństwo.

facebook messenger reakcje na facebooku

Facebook Messenger doczekał się wsparcia dla reakcji, które doskonale znamy z głównej aplikacji i popularnego serwisu społecznościowego. Teraz reakcje pojawiają się także w komunikatorze Marka Zuckerberga. Facebook Messenger doczekał się także drugiej nowości i są to wzmianki konkretnych osób w konwersacjach. Na początku marca wspominaliśmy wam, że Facebook testuje w Messengerze reakcje. Wtedy dostęp do […]

Mapy Google

Mapy Google na dniach otrzymają bardzo ciekawą funkcję. Już wkrótce będziecie mogli w wygodny sposób udostępnić własne położenie wybranym znajomym. Ci po chwili otrzymają powiadomienie, które spowoduje wyświetlenie lokalizacji na mapach. Funkcja pojawi się w aplikacji Mapy Google na urządzeniach z Androidem oraz iOS.

Wiadomości i pogoda Google doczekały się nowego uaktualnienia, które wprowadza przede wszystkim większą liczbę informacji. Wystarczy, że zjedziemy na dół strony i będziemy ładować nową porcję wiadomości. Łącznie Google dodało 200 nowych nagłówków do przeczytania. Gigant rozpoczął już dystrybucję aktualizacji. Potrwa ona kilka dni.

Google skróty

Google w wersji na iOS i Androida doczekało się ciekawej nowości. Są nią skróty odsyłające użytkownika do konkretnych stron internetowych, takich jak wieści o konkretnej restauracji, wiadomości sportowych czy pogodowych, a także do informacji ogólnych. Chwilowo opcja jest dostępna jedynie w USA. Nie wiadomo, kiedy trafi do Europy.

apple clips

Apple zapowiedziało dzisiaj kilka ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest Clips – aplikacja do tworzenia krótkich filmów. Użytkownik będzie mógł łączyć wideo, zdjęcia i muzykę w jeden projekt. Będzie mógł także skorzystać z funkcji Live Titles z opcją nakładania filtrów i głosowym wprowadzaniem tekstu. Premiera Clips zapowiadana jest na początek kwietnia.