Dział: Aplikacje na iOS

Gboard w wersji na iOS doczekał się nowej aktualizacji. Kolejna wersja wnosi sporo ciekawych nowości. Najważniejsze jest jednak to, że Google dodało do swojej klawiatury wsparcie dla języka polskiego. Ważną nowością jest również to, że teraz Gboard pozwala na dyktowanie tekstu wiadomości. Nowa aktualizacja jest już dostępna do pobrania.

Facebook

Facebook testuje kolejne zmiany w swojej aplikacji, w wersji na iOS i Androida. Nieliczna grupa użytkowników zauważyła, że pasek narzędzi znalazł się na górze i został on okrojony o dwie ikony narzędzi. Poza tym Facebook testuje również nową funkcję, która przypomina tę, jaka dostępna jest w aplikacji Snapchat.

Mapy Google

Mapy Google doczekały się kolejnej użytecznej funkcji, która będzie wdrażana od dziś. Jest to nowy sposób na współdzielenie list miejsc zapisanych w aplikacji Mapy Google. W ten sposób można udostępniać listy z ciekawymi miejscami znajomym. Firma z Mountain View już wdraża nową funkcję, ale może upłynąć trochę czasu zanim zobaczycie ją we własnej aplikacji.

Aplikacja Facebook ma zamiar zostać naszą pogodynką. Na liście opcji znalazły się również informacje o aktualnych warunkach pogodowych, jakie panują w danym regionie. Możemy je sprawdzić i ustawić, w jakich stopniach mają być wyświetlane informacje o temperaturze. Facebook staje się więc powoli uniwersalnym serwisem, z którego nie będziemy musieli wychodzić, by sprawdzić informacje.

YouTube na iOS iPhone

YouTube doczekał się bardzo użytecznej funkcji i jest nią możliwość przewijania filmów do przodu i tyłu o 10 sekund poprzez dwukrotne stuknięcie ekranu. W zasadzie w przypadku aplikacji YouTube na Androida nie jest to nowość, ale w iOS już tak. Jak to dokładnie działa i kto dokładnie może skorzystać z nowej funkcji?

YouTube na smartfony

YouTube w wersji na urządzenia z systemem iOS doczekał się aktualizacji do wersji z numerkiem 12.03, którą docenią ci z was, którzy strumieniują filmy na inne urządzenia. Nowy YouTube na iOS doczekał się w końcu kontrolek do sterowania multimediami w trakcie ich strumieniowania na ekranie blokady i centrum sterowania. Dodano je także w zegarku Apple Watch.

Najlepsze aplikacje i gry 2016 App Store

Przygotowaliśmy dla najlepsze nowe aplikacje i gry ze stycznia z App Store. Znajdziecie w nim wyselekcjonowane pozycje, które powinny przypaść Wam do gustu. Szczególnie polecam zwrócić uwagę na grę Ninja Spinki Challenges, a także program Snapsie. To najlepsze naszym zdaniem produkcje, jakie pojawiły się w tym miesiącu w App Store i które już czekają by znaleźć się na Waszych iPhone’ach i iPadach.