Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych aplikacji miesiąca na Androida [maj 2016]

Majówka i Juwenalia za nami, dlatego też nadszedł czas na zestawienie najciekawszych aplikacji maja 2016 roku ze Sklepu Play. Wszystkie wymienione dziś pozycje są darmowe, dlatego też polecamy wam ich przetestowanie na własnym sprzęcie. Zaczynajmy!

Majówka i Juwenalia za nami, dlatego też nadszedł czas na zestawienie najciekawszych aplikacji maja 2016 roku ze Sklepu Play. Wszystkie wymienione dziś pozycje są darmowe, dlatego też polecamy wam ich przetestowanie na własnym sprzęcie. Zaczynajmy!

Quick Reply

quickreply
Program dodaje możliwość odpisywania na wiadomości bezpośrednio z chmurki powiadomienia.

Android w obecnej formie pozwala na interakcję z panelami powiadomień bez przechodzenia do samych aplikacji. Niestety, nie wszystkie komunikatory są z nim kompatybilne, dlatego też program Quick Reply jest bardzo dobrym sposobem na rozwiązanie sytuacji, kiedy programy jak Messenger pozwalają na interakcję z powiadomieniami, a inne nie. Wystarczy zainstalować program, poprawnie przejść przez wbudowaną w niego konfigurację i zacząć działać. Aplikacja wspiera szybkie odpowiedzi dla wielu popularnych komunikatorów, takich jak: WhatsApp, Telegram, Threema, Skype, Line, Kik oraz Hangouts, a także pozwala na odczytywanie wiadomości jako odczytanych w powyższych aplikacjach.

playstore1

Smart Wallpapers

smart wallpapers

Smart Wallpapers to program pozwalający nam na zautomatyzowania sobie procesu zmiany tapety. Jeśli wieczorem decydujecie się na ciemne tło, kiedy w ciągu dnia wasza tapeta jest bardzo jasna, aplikacja ta na sto procent wam się spodoba. Po instalacji programu ustalamy zakres automatyzacji procesu zmiany tapet, mogąc zdecydować się na jej wymianę rankiem oraz wieczorem, w przeciągu różnych dni oraz samego weekendu. Program jest miłym dodatkiem poszerzającym personalizację urządzenia i zasługuje na swoje miejsce w dzisiejszej liście.

playstore1

Science Journal

science journal

Science Journal jest aplikacją, którą polubią ciekawi świata oraz uczniowie lubujący się w przedmiotach ścisłych. Aplikacja ta pozwala na prowadzenie prostych i nieco bardziej zaawansowanych badań przy wykorzystaniu czujników i siły obliczeniowej naszego urządzenia. Za tytuł ten odpowiedzialne jest samo Google, naprawdę warto się nim zainteresować. Bardzo fajnym ruchem ze strony korporacji jest również udostępnienie strony, gdzie znajdziemy różne przykłady zastosowania Science Journal. Znajdziecie ją tutaj. 

playstore1

#IO16 Clock

io16

A skoro jesteśmy już przy Google, to warto wspomnieć, że z roku na rok firma ta podnosi samej sobie poprzeczkę w kwestii tworzenia motywów graficznych swojego największego wydarzenia dedykowanego programistom — Google I/O. Dzięki pracy Michaela Beatona możemy już dziś pobrać sobie widżet zegarka, który to swoim designem nawiązuje do tegorocznej konferencji giganta z Moutain View. Co ciekawe, widżet ten można naprawdę głęboko personalizować, dzięki czemu zmienimy jego kolorystykę, krój czcionki oraz akcje po dotknięciu zegara. Naprawdę warto się nim zainteresować, gdyż wspaniale współgra z ideą Material Design.

playstore1

Toolwiz Photo Editor

toolwiz

Kojarzycie VSCO, czyli jeden z najpopularniejszych na świecie mobilny edytor fotografii? Jeśli tak, musicie wiedzieć, że rynek na tym poletku nie należy tylko do tego programu. Toolwiz Photo Editor, to zaraz po Snapseedzie, Lightroomie Mobile i Fhotoroomie jeden z najwygodniejszych programów, z jakich przyszło mi pracować. Oferuje bardzo prosty interfejs użytkownika i zaawansowane funkcje do obróbki zdjęć. Zdecydowanie polecam.

playstore1

DR. Fone (root)

Przechwytywanie

DR. Fone to jedyne narzędzie w dzisiejszym zestawieniu wymagające do swojego działania telefonu z dostępem do konta administratora (Linuksowego roota). Narzędzie to pozwala na odzyskiwanie danych usuniętych z urządzenia. Co ciekawe, program dzięki prostemu w obsłudze interfejsu pozwala na bardzo wygodne przywracanie zdjęć, plików multimedialnych, kontaktów, wiadomości tekstowych oraz całej gamy pozostałych plików. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również to, że użytkownik ma możliwość przywracania plików również po wcześniejszym wyczyszczeniu pamięci urządzenia, np. przywracaniem urządzenia do stanu fabrycznego.

playstore1

Unity Widgets 3

unity

Widżety są jedną z tych części systemu Google, które spowodowały, że użytkownicy smartfonów z Androidem pokochali swoje urządzenia. W świecie minimalizmu oraz panującej mody na Material Design, mało kto pamięta o widżetach, posiłkując się co najwyżej tymi dostarczanymi przez producenta urządzenia. Dzięki Unity Widgets 3 zyskacie dostęp do ogromnej bazy przeróżnych gadżetów na pulpit, które w znacznej większości pobierzecie za darmo.

playstore1

Last Pick

last pick

Ile razy byliście w takiej sytuacji, że spędzając wieczór w domu, samotnie lub z drugą połówką nie wiedzieliście co ze sobą zrobić, a więc szliście spać lub oglądaliście od nowa ten sam film? Jeśli chociaż raz, to wiecie, o czym mówię i będziecie zadowoleni z naszej kolejnej pozycji, czyli Last Pick. Jak on działa? Otóż po ustaleniu naszych predyspozycji filmowych, program podpowie nam ciekawe filmy, które powinniśmy obejrzeć. Gdy okaże się, że któreś z nich już oglądaliśmy, na podstawie naszych gustów program odnajdzie produkcje do nich podobne. Ważną rzeczą do odnotowania jest również to, iż program ten nie ma interfejsu w naszym języku, nie mniej same tytuły dobiera niesamowicie sprawnie, zatem gdy już znajdziecie coś dla siebie, odnalezienie filmu po polsku nie powinno być dla was większym problemem.

playstore1

Screenshot, Crop & Share

screen

Z niewiadomych powodów żaden system mobilny nie posiada rozsądnie rozwiązanego mechanizmu robienia zrzutów ekranów, modyfikacji ich oraz prostego udostępniania. Samsung w swoich urządzeniach zaimplementował własne rozwiązanie, to jednak odnajdziemy tylko w jego sprzęcie. Screenshot, Crop & Share w bardzo dużym stopniu wzoruje się na mechanizmie Samsunga, pozwalając nam w bardzo wygodny sposób zarządzać mechanizmem robienia zrzutów ekranu. Co najważniejsze — znajdziecie go sklepie Google Play i zainstalujecie na urządzeniu każdej firmy.

playstore1

BlipBlip

blipblip

W erze inteligentnych zegarków i komputerów w kieszeni spodni zapominamy o detalach, które jeszcze kilka lat temu umilały nam życie lub pomagały podświadomie pozbierać się w leniwy dzień i wziąć się do pracy. Jedną z takich rzeczy w latach 90. minionego wieku były zegarki. Wydając z siebie odgłos w chwili, gdy mijała kolejna godzina na jego cyferblacie.

Dzięki prostej i niezwykłej w swojej skuteczności aplikacji o nazwie BlipBlip możecie zmusić wasz telefon do wydawania z siebie dźwięku na tej samej zasadzie, wykorzystując do tego dźwięki najpopularniejszych produktów — np. zegarków Casio. Efekt ten poza wywoływaniem sentymentu u znajomych, w bardzo pozytywny sposób wpływa na czas pracy przy komputerze, kiedy świadomi mijającego czasu o wiele prościej mamy oderwać się od jego marnotrawienia. Co ciekawe, autorem aplikacji jest nasz rodak – Paweł Nadolski.

playstore1

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij