Dział: Sony

Sony Xperia XZ Sony Xperia XZ1

Sony Xperia XZ Premium jeszcze nie trafiła do sprzedaży, a tymczasem w sieci pojawiły się plotki na temat nowych smartfonów Japończyków. Sony rzekomo przygotowuje na IFA 2017 trzy nowe smartfony i są to Xperia XZ1, XZ1 Compact oraz X1. Pierwsze dwa z nich mają dostać procesory Qualcomm Snapdragon 835.

Sony Xperia XZ Premium ekran 4K UHD

Sony Xperia XZ Premium zadebiutowała z nowym aparatem z systemem Motion Eye, który pozwala nagrywać wideo w bardzo zwolnionym tempie w 960 klatkach na sekundę. Sony niedawno urządziło w Lizbonie warsztaty, w ramach których pokazywało możliwości nowej kamery i teraz opublikowało na własnym kanale w YouTube wideo, na którym pokazuje możliwości aparatu nowej Xperii.

Sony Xperia XZs

Sony rozpoczęło wdrażać majowe poprawki bezpieczeństwa dla Androida. Na pierwszy ogień poszła Xperia XZs, która otrzymuje uaktualnienie z firmware z numerem 41.2.A.0.235. Niestety, to nadal aktualizacja oparta na systemie Android 7.1.1 Nougat, ale wiemy, że Sony zamierza udostępnić na własne smartfony uaktualnienie do Androida 7.1.2.

Sony Xperia XZ Premium ekran 4K UHD

Rozpoczęła się polska przedsprzedaż smartfona Sony Xperia XZ Premium. Nastąpiło to tuż przed planowanym uruchomieniem zamówień przedpremierowych. Sony Xperia XZ Premium można zamawiać już w sklepie producenta na platformie Allegro. Osoby, które zamówią telefon mogą liczyć na słuchawki o wartości około 1200 złotych i usługę VIP Service.

Sony Xperia XZ Premium ekran 4K UHD

Sony Xperia XZ Premium dostrzeżono w bazie benchmarku Geekbench. Test ujawnia nam wydajność telefonu, ale okazuje się, że Samsung Galaxy S8, przede wszystkim w wersji z procesorem Exynos 8895, wypada tu lepiej. Mało tego, bo z tym samym Snapdragonem Galaxy S8 też jest ciut szybszy od Sony Xperia XZ Premium.

Sony nie chce być gorsze od Samsunga czy LG i również przygotowuje smartfona z rozciągniętym ekranem. To model Xperia X Ultra, którego rendery wyciekły do sieci. Japończycy pójdą jednak o krok dalej i ekran Sony Xperia X Ultra otrzyma jeszcze bardziej nietypowe proporcje 21:9, które znamy z panoramicznych monitorów.

Sony Xperia XZ Premium Bronze Pink

Sony Xperia XZ Premium będzie dostępna w trzech kolorach. W tym tygodniu ogłoszono nowy kolor obudowy – Bronze Pink, czyli różowy. Ten kolor smartfona Sony Xperia XZ Premium mogliśmy wcześniej zobaczyć na renderach dla prasy, a teraz za sprawą serwisu GSMArena możemy zobaczyć, jak Bronze Pink prezentuje się w rzeczywistości.