Dział: Huawei

Huawei P9 Lite Mini

Huawei P9 Lite Mini to nowy smartfon Chińczyków z niższej półki cenowej, poniżej tysiąca złotych, który wkrótce ma być dostępny w naszym kraju. Telefon jest w rzeczywistości innym modelem, który już znamy i jest to Huawei Enjoy 7. W Polsce jednak firma postawiła na inną nazwę, co w zasadzie z racji popularności modeli z linii PX Lite można zrozumieć.

Huawei P8 Lite

Huawei P8 Lite jest bardzo popularny w Polsce. Chiński gigant poinformował oficjalnie, że na naszym rynku sprzedanych zostało aż 1,55 mln egzemplarzy tego urządzenia. Stanowcza większość, bo aż 81%, została zakupiona u operatorów. Huawei P8 Lite ma w Polsce więcej użytkowników niż wszystkich iPadów łącznie.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 to nadchodzący flagowiec Chińczyków, który zostanie zaprezentowany jesienią. CEO firmy, Richard Yu uchylił rąbka tajemnicy tan temat tego telefonu i przekazał, że smartfon otrzyma ekran z bardzo wąskimi ramkami. CEO Huawei wierzy także, iż Mate 10 będzie w stanie konkurować z jubileuszowym iPhone’em, którego zobaczymy we wrześniu.
Huawei Mate 10 pojawiał się już w przeciekach. Richard Yu, szef chińskiej firmy w wypowiedzi dla Bloomberga postanowił ujawnić pewne szczegóły. Dowiadujemy się, że następca Mate’a 9 dostanie wielki ekran, który ma pokryć niemal cały przedni panel obudowy. To oznacza, że powinniśmy spodziewać się czegoś na wzór Xiaomi Mi Miksa czy Essential Phone’a Andy’ego Rubina.
Szef chińskiej firmy twierdzi również, że Huawei Mate 10 będzie w stanie nawiązać równą walkę z jubileuszowym iPhone’em. Ten ostatni zostanie pokazany we wrześniu. Nowy flagowiec Chińczyków ma zapewnić dłuższy czas pracy na baterii, szybsze ładowanie akumulatora i ma otrzymać lepszy aparat fotograficzny.
Co ciekawe, Huawei zamierza również zrezygnować ze smartfonów z najniższej półki cenowej. Richard Yu twierdzi, że jest to po prostu nieopłacalne. Przyszłość chińskiej marki ma więc należeć do średniaków i smartfonów z wyższej półki cenowej.
Chińczycy notują coraz lepsze wyniki sprzedaży. W pierwszej połowie tego roku sprzedali aż 73 mln smartfonów. To o ponad 20% lepszy wynik niż rok temu.

Huawei Honor Note 9

Huawei Honor Note 9 już wkrótce zapewne oficjalnie zadebiutuje, bo od premiery jego poprzednika upłynął prawie rok. Smartfon doczekał się kolejnego już przecieku i tym razem są to nowe zdjęcia, które pojawiły się na łamach chińskiego serwisu społecznościowego Weibo. Honor Note 9 ma m.in. podwójny aparat z tyłu obudowy.

Huawei honor 9

Huawei wprowadziło smartfona Honor 9 do Europy kilka tygodni temu. Niestety, jest to wariant z 4 GB pamięci RAM. Tymczasem Chińczycy planują na Starym Kontynencie sprzedawać także model z 6 GB RAM. To telefon, który zadebiutuje pod nazwą Honor 9 Premium. Niestety, będzie go można zakupić dopiero pod koniec sierpnia.

Huawei Android 8.0 EMUI 6.0 aktualizacja

Huawei przygotowuje dla użytkowników własnych smartfonów nową wersję nakładki, czyli EMUI 6.0. Zostanie ona wprowadzona wraz z systemem Android 8.0. Na ten moment nie ma jeszcze sprecyzowanych planów i nie wiemy jeszcze, które smartfony Huawei na pewno otrzymają aktualizację. Jest jednak niemal pewnym, że będą to flagowce z tego i zeszłego roku.

Smartfon Huawei KFC

KFC świętuje w tym roku trzydziestą rocznicę otwarcia pierwszej restauracji w Chinach. Z tej okazji firma nawiązała współprace z Huawei, co zaowocowało powstaniem specjalnego smartfona. Urządzenie to tak naprawdę Huawei Enjoy 7, ale i tak pewnie go nie kupicie. Smartfon Huawei i KFC będzie dostępny tylko w Państwie Środka i jego dostępność będzie mocno ograniczona.