Samsung Galaxy Note 8 ma dostać podwójny aparat z teleobiektywem

Marcelina Poznańska, 2017-05-18 11:51
1

Samsung Galaxy Note 8 może być jednym z pierwszych smartfonów Koreańczyków, które dostaną podwójny aparat fotograficzny. Planowano to już wraz z Galaxy S8, ale wtedy rzekomo na drodze do implementacji takiej kamery stanęły zbyt duże koszty produkcji. Wraz z Galaxy Note 8 prawdopodobnie Samsung już nie będzie na zwracał uwagi.

Samsung Galaxy Note 8 Samsung Galaxy S9

Samsung na razie nie ma jeszcze w ofercie smartfona z podwójnym aparatem fotograficznym. Wiemy jednak, że takie rozwiązanie testowano już we wczesnych prototypach Galaxy S8, co ujawniły zdjęcia takich urządzeń, które z czasem wyciekły do sieci. Jednym z pierwszym smartfonów Koreańczyków w podwójną kamerą ma być Galaxy Note 8 i rąbka tajemnic na ten temat może na uchylać nowy raport koreańskich mediów.

Samsung rzekomo nie zaimplementował w Galaxy S8 aparatu fotograficznego z dwoma obiektywami w wyniku wyższych od zakładanych kosztów produkcji. To stanęło na przeszkodzie do implementacji takiej funkcji. Co nie zmienia faktu, że Galaxy S8 i tak ma bardzo dobrą kamerę, co ostatnio wykazały testy specjalistów z DxOMark. Mimo wszystko, Samsung nie zamierza już zbyt długo czekać z wprowadzeniem podwójnej kamery do własnych telefonów. Park Kang-ho, analityk Daishin Securities twierdzi, że konkurencja nie śpi. Takie aparaty mają już telefony LG, Xiaomi, Oppo, a nawet Apple w iPhonie 7 Plus. Dlatego koreański gigant nie może pozostawać bez końca na to obojętny.

Samsung Galaxy Note 8 ma otrzymać aparat fotograficzny ze zwykłym obiektywem szerokokątnym 12 Mpix oraz teleobiektywem 13 Mpix. W ten sposób telefon zapewni aż potrójny zoom optyczny. Dla porównania, iPhone 7 Plus zapewnia podwójny zoom optyczny. Wcześniejsze plotki na ten temat zakładają, że podwójna kamera z Galaxy Note’a 8 ma być znacznie bardziej zaawansowano od tej, którą mają Plusy od Apple’a.

Zanim to jednak nastąpi, to Samsung zamierza zaimplementować podwójny aparat w innym telefonie. Dostanie go jeden z dwóch nowych modeli z linii Galaxy C10, które są w przygotowaniu. Oczywiście, ta kamera zapewne będzie prostsza i funkcje pro firma zachowa najpewniej z myślą o flagowcu. Premiery nowego smartfona z piórkiem S Pen spodziewamy się w okolicy sierpnia lub września tego roku.

Samsung Galaxy Note 8 – dane techniczne

źródło: Koreaherald

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Android · Samsung · Smartfony · · · · · · · ·
  • Dacjan Ździabek

    S8 telefon za 4000zł a nie umieścili podwójnego aparatu bo za drogi w produkcji…