Samsung ogłasza Bixby – asystenta AI dla Galaxy S8

Marcelina Poznańska, 2017-03-20 15:41
1

Samsung Galaxy S8 zadebiutuje z nowym asystentem głosowym Bixby. Plotki na temat tej funkcji krążą po sieci od miesięcy, a dziś Samsung oficjalnie zapowiedział Bixby. Nowy asystent głosowy zadebiutuje wraz z Galaxy S8 i wprowadzi naprawdę wiele ciekawych funkcji. Z czasem asystent AI ma trafić na inne urządzenia.

Samsung Galaxy S8 zadebiutuje z Bixby. Tego typu plotki pojawiły się już jesienią i potem przez kolejne miesiące temat co chwilę powracał. I dziś już wiemy, że nie było to jedynie plotki, a sprawdzone informacje. Samsung oficjalnie zapowiedział dziś Bixby dla Galaxy S8.

Samsung Galaxy S8 Bixby AI

Nowy asystent cyfrowy z Galaxy S8 ma konkurować z Siri, Cortaną czy Google Assistant. Koreańczycy na razie nie ujawnili, na jakich technologiach bazuje Bixby i nie ma pewności, że jest to Viv Labs, które firma przejęła jakiś czas temu. Wiadomo jednak, że nowy asystent głosowy zaoferuje znacznie więcej możliwości niż prosty S Voice. Bixby z Galaxy S8 to nie tylko aktywacja wybranych funkcji z użyciem głosu. To znacznie więcej. Nowy asystent ma pozwolić na pełne kontrolowanie oprogramowania i aplikacji. I nie tylko z użyciem poleceń głosowych, bo ma pojawiać się także w postaci wizualnych kontrolek, które również umożliwią interakcję.

Samsung twierdzi także, iż Bixby ma rozumieć niekompletne polecenia. W tym przypadku jednak nie wiadomo jeszcze, na ile będzie to dokładnie działać. Nowy asystent zadebiutuje wraz ze smartfonami Galaxy S8 oraz Galaxy S8+. W dniu premiery tylko wybrane aplikacje mają być zgodne z nowym asystentem AI, ale z czasem ma być ich więcej. Samsung rozważa obecnie udostępnienie pakietu SDK (Software Development Kit) dla Bixby. Wtedy deweloperzy wszystkich aplikacji będą mogli integrować własne programy z nową funkcją.

Więcej szczegółów na temat Bixby poznamy zapewne w trakcie konferencji Unpacked, która odbędzie się 29 marca w Nowym Jorku. Wtedy Samsung zaprezentuje nowe smartfony z serii Galaxy S8. Z czasem nowy asystent zostanie także udostępniony na inne urządzenia. Samsung widzi dla niego miejsce na komputerach czy urządzeniach internetu rzeczy (IoT). Czy jednak Bixby rzeczywiście będzie w stanie zagrozić asystentom konkurencji? O tym przekonamy się z czasem.

Nie przegap >> Muzyka Google Play za darmo dla właścicieli smartfonów Samsung

Samsung Galaxy S8 – dane techniczne

źródło: informacja prasowa

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Android · Samsung · · · · · · · · · ·
  • Adam

    Cena 3,5k. Dzięki, postoje