Projekt smartfona Nokia 6 opatentowany przez HMD Global Oy?

Katarzyna Dąbkowska, 2017-03-20 13:08
0

Do sieci trafił wniosek patentowy, jaki HMD Global Oy wniosło do European Union Intellectual Property Office 18 listopada. Wynika z niego, że projekt smartona z logo Nokia został opatentowany. Choć wniosek nie podaje dokładnej nazwy sprzętu, można się domyślić, że jest to Nokia 6, która ma trafić do Europy w przyszłym kwartale.

Nokia 6

W sieci pojawił się wniosek patentowy, jaki HMD Global Oy wniósł do urzędu w Europie. Wygląda na to, że firma opatentowała projekt telefonu Nokia 6. Innymi słowy – każdy, kto będzie starał się kopiować wygląd telefonu, będzie miał do czynienia z prawnikami Finów. Wniosek wpłynął do EUIPO (European Union Intellectual Property Office) 18 listopada. Choć nie jest jasne, jaki telefon widnieje na szkicach, bardzo przypomina to wspomnianą Nokię 6. Możliwe zatem, że HMD Global Oy zabezpiecza się na przyszłość.

nokia 6

Przypomnijmy, że HDM Global Oy zamierza wprowadzić do oferty nowe smartfony na terenie Europy już w przyszłym kwartale. Poza zwykłą Nokią 6 pojawi się także jej wariant Arte Black z powiększoną pamięcią RAM i na dane w cenie 299 euro oraz tańsze modele Nokia 3 i 5, które będą dostępne w cenach – odpowiednio – 139 oraz 189 euro.

Nowa Nokia 6 może być ciekawym kąskiem dla tych, którzy będą chcieli dobry telefon w stosunkowo konkurencyjnej cenie. Nie tak dawno pisaliśmy, że telefon przeszedł tortury JerryRigEverything, który udowodnił, że smartfon jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Poniżej znajdziecie specyfikację telefonu.

Nokia 6 – dane techniczne

Źródło: NokiaMobNet

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Android · Smartfony · · · · · · · · ·