Nokia wraca na rynek smartfonów w 2017 roku – to już oficjalne

Katarzyna Dąbkowska, 2016-11-19 14:13
0

Nokia oficjalnie potwierdziła, że powraca na rynek smartfonów w przyszłym roku. Informacja pojawiła się podczas prezentacji na Capital Markets Day. Niestety, nie potwierdziła, kiedy pojawią się pierwsze smartfony z logiem fińskiej firmy. Plotki mówią, że będzie to początek drugiego kwartału 2017 roku, czyli w kwietniu.

Już od dawna plotkuje się, że smartfony Nokia powrócą na rynek w 2017 roku. W 2014 roku firma sprzedała dział sprzętowy Microsoftowi, na razie nie ma prawa do stosowania własnego logo na telefonach, ale wkrótce je odzyska. Do tej pory, choć wcześniej rzecz potwierdził chociażby Microsoft, była to jednak jedynie plotka. Teraz Finowie oficjalnie potwierdzili, że powracają na rynek smartfonów.

Nokia plany

Informacja pojawiła się podczas Capital Markets Day, kiedy Nokia postanowiła pokazać specjalną prezentację. Podczas niej pojawił się slajd ukazujący plany na przyszłość, jakie ma fińska firma. Na liście, obok ekspansji na rynku VR, pojawiła się informacja o tym, że w przyszłym roku słynna marka pojawi się ponownie na rynku smartfonów. Nie potwierdza to, iż w 2017 roku pojawią się na pewno telefony z logiem fińskiej firmy, ale ważnym jest, że taki punkt pojawił się na liście. Oznacza to, że Nokia na poważnie bierze się za smartfony.

Smartfony Nokia już w kwietniu?

Nie potwierdzono jednak, kiedy takowe trafią na rynek. Nieoficjalnie mówi się, że ma być to początek 2. kwartału 2017 roku, czyli najprawdopodobniej już w kwietniu. Mają one działać pod kontrolą Androida. Pojawiły się także informacje, że mają być to smartfony o nawach kodowych Nokia D1C oraz P1. Tworzeniem urządzeń ma się zająć fińskie HMD Global, które podobno już wynajęło firmę Mother, by ta reklamowała produkty w przyszłym roku. Bardzo możliwe, że smartfony zostaną zapowiedziane podczas przyszłorocznych targów MWC.

Źródło: GSMArena

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Android · Smartfony · · · · · · · · ·